Kolaże Sfera Ruchu
Sfera Ruchu 2019 była dla nas, jako organizatorów oraz artystów sztuk wizualnych, wydarzeniem o szczególnym charakterze. Od ponad pół roku pracowaliśmy bardzo intensywnie i jako duet artystyczny, stworzyliśmy w tym czasie min. cykl wideoperformansów, kolaże oraz gry erotyczne. Postanowiliśmy wykonać dla uczestników festiwalu prace, które były wynikiem kreacji symbolicznych metafor, warstw estetycznych i znaczeniowych. Wszak artyści często komunikują się własnym językiem. Tak powstały kolaże, które odwołują się w swojej treści i/lub warstwie wizualnej do spektakli, prezentowanych na Sferze Ruchu. Jest to oczywiście nasz subiektywny punkt widzenia, ale czy w sztuce właśnie to nie jest najpiękniejsze, ta wielość interpretacji? Daliśmy na pamiątkę tej imprezy, coś unikatowego, coś stworzonego przez artystów sztuk wizualnych dla artystów sztuki tańca. Zobaczcie 19 prac:
Zespół TRANS – Niepokój
Pracownia Tańca Współczesnego – Pożegnanie
Pracownia Teatru Tańca Pryzmat – zeSTROjeNIE
Koniński Teatr Tańca – Oj Ty rzeko
Joanna Miś-Fudali & Marta Pańka – Mijanie
3D – Body
Anna Haracz | Kino Variatino – The White Resonance
Mufmi – Out Of Structure
Terminus A Quo – O ruchu i nieporuszeniu Douvé
Pracownia Teatru Tańca Pryzmat – Over Ground
Teatr Ruchu ŚDK – White Sheet
Marta Kosieradzka – The doubts and reflections os Eve
Klaudia Janus & Martyna Majewska – KA – BA
Teatr Tańca Akro – Za zamkniętymi drzwiami
Eliza Kindziuk – See Me
Projekt PańFu – Korzenie
Agnieszka Sterczyńska – g-force
Pracownia Tańca Teatru ZNAK – Her(t)z
Teatr Tańca Enza – Tulipany na betonie
Ola i Radek
Aleksandra Maliszewska (ur. 1985) – absolwentka Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz Pedagogiki. Plastyk, animator kultury, pedagog. W swojej aktywności zawodowej i twórczej posługuje się interdyscyplinarnością. Autorka wideoperformansów, w których opowiada o egzystencji współczesnego człowieka. Pracuje z dziećmi i młodzieżą. Prowadzi warsztaty w Polsce i za granicą.
Radosław Bajon (ur. 1993) – student sztuk wizualnych na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego. Ukończył także studia w zakresie animacji kultury na Uniwesytecie Zielonogórskim. Od 2010 roku rozwija się i tworzy Pracownię Teatru Tańca, która funkcjonuje w Zielonej Górze. Obecnie, na studiach, znajduje się w Pracowni Rysunku i Intermediów prof. Radosława Czarkowskiego, gdzie, wykorzystując swoje zainteresowania oraz umiejętności w szeroko pojętym ruchu i choreografii, zajmuje się tworzeniem wideoperformansów.