Kolaże Sfera Ruchu

Kolaże Sfera Ruchu

Sfera Ruchu 2019 była dla nas, jako organizatorów oraz artystów sztuk wizualnych, wydarzeniem o szczególnym charakterze.  Od ponad pół roku pracowaliśmy bardzo intensywnie i jako duet artystyczny, stworzyliśmy w tym czasie min. cykl wideoperformansów, kolaże oraz gry erotyczne. Postanowiliśmy wykonać dla uczestników  festiwalu prace, które były wynikiem kreacji symbolicznych metafor, warstw estetycznych i znaczeniowych. Wszak artyści często komunikują się własnym językiem. Tak powstały kolaże, które odwołują się w swojej treści i/lub warstwie wizualnej do spektakli, prezentowanych na Sferze Ruchu. Jest to oczywiście nasz subiektywny punkt widzenia, ale czy w sztuce właśnie to nie jest najpiękniejsze, ta wielość interpretacji? Daliśmy na pamiątkę tej imprezy, coś unikatowego, coś stworzonego przez artystów sztuk wizualnych dla artystów sztuki tańca. Zobaczcie 19 prac:

Zespół TRANS – Niepokój

Pracownia Tańca Współczesnego – Pożegnanie

Pracownia Teatru Tańca Pryzmat – zeSTROjeNIE

Koniński Teatr Tańca – Oj Ty rzeko

Joanna Miś-Fudali & Marta Pańka – Mijanie

3D – Body

Anna Haracz | Kino Variatino – The White Resonance

Mufmi – Out Of Structure

Terminus A Quo – O ruchu i nieporuszeniu Douvé

Pracownia Teatru Tańca Pryzmat – Over Ground

Teatr Ruchu ŚDK – White Sheet

Marta Kosieradzka – The doubts and reflections os Eve

Klaudia Janus & Martyna Majewska – KA – BA

Teatr Tańca Akro – Za zamkniętymi drzwiami

Eliza Kindziuk – See Me

Projekt PańFu – Korzenie

Agnieszka Sterczyńska – g-force

Pracownia Tańca Teatru ZNAK – Her(t)z

Teatr Tańca Enza – Tulipany na betonie

Ola i Radek

Aleksandra Maliszewska (ur. 1985) – absolwentka Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz Pedagogiki. Plastyk, animator kultury, pedagog. W swojej aktywności zawodowej i twórczej posługuje się interdyscyplinarnością. Autorka wideoperformansów, w których opowiada o egzystencji współczesnego człowieka. Pracuje z dziećmi i młodzieżą. Prowadzi warsztaty w Polsce i za granicą.

Radosław Bajon (ur. 1993) – student sztuk wizualnych na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego. Ukończył także studia w zakresie animacji kultury na Uniwesytecie Zielonogórskim. Od 2010 roku rozwija się i tworzy Pracownię Teatru Tańca, która funkcjonuje w Zielonej Górze. Obecnie, na studiach, znajduje się w Pracowni Rysunku i Intermediów prof. Radosława Czarkowskiego, gdzie, wykorzystując swoje zainteresowania oraz umiejętności w szeroko pojętym ruchu i choreografii, zajmuje się tworzeniem wideoperformansów.