O festiwalu

OŚRODEK PRAKTYK CHOREOGRAFICZNYCH

move festival

to inicjatywa dedykowana twórcom z obszaru współczesnych form ruchowych i performatywnych realizowana w Zielonej Górze.

move festival to inicjatywa artystyczna zogniskowana wokół tanecznych sztuk performatywnych zapoczątkowana przez Marka Zadłużnego (Zielona Góra) oraz Annę Piotrowską (Bytom/Warszawa) realizowana cyklicznie od 2010 roku w Zielonej Górze.

Wydarzenie ma na celu prezentację najciekawszych spektakli i zjawisk tanecznych oraz integrację środowiska związanego z obszarem szeroko pojmowanego polskiego teatru tańca.

Każda odsłona festiwalu przynosiła zmiany wynikające z przeobrażającej się rzeczywistości polskiej kultury tańca. W latach 2010-2014 inicjatywa nosiła nazwę SPACE. W latach 2015-2020 nawiązanie współpracy z Gabrielą Keller-Janus i jej Teatrem Tańca Enza ze Słupska oraz Joanną Miś-Fudali i Teatrem Tańca Akro z Torunia zaowocowało powołaniem sieci festiwali pod wspólną marką SFERA RUCHU.

Obecnie postanowiliśmy wrócić do idei odrębnej inicjatywy pod nową nazwą move festival Zielona Góra,

Wydarzenie ma charakter kuratorski i skierowane jest do ogólnopolskiego środowiska zajmującego się tańcem w nurcie offowym. Pragniemy stworzyć przestrzeń zespołom oraz twórcom, którzy oddają siebie dla tańca i tworzą niejako „po godzinach”, często wykonując na co dzień inną profesję.

Organizacja tegorocznej edycji Festiwalu odbędzie się w Młodzieżowym Centrum Kultury i Edukacji „Dom Harcerza” im. J. Korczaka w Zielonej Górze.

move festival 2021 | GENERATIONS

 

 

Myśl przewodnia na ten rok to generations | pokolenia

Hasło jest dla nas otwarciem inspiracyjnym do spotkania artystów, krytyków i kuratorów będących świadkami różnych etapów rozwoju polskiego tańca współczesnego.

Chcemy, aby na scenie zaprezentowali się zarówno twórcy z wieloletnim doświadczeniem, zarówno scenicznym jak i pedagogicznym oraz przedstawiciele młodego pokolenia realizujący autorskie inicjatywy artystyczne.