Zofia Berlikowska

Zofia Berlikowska – nauczycielka, trenerka, magister wychowania fizycznego, absolwentka Uniwersytetu Zielonogórskiego na Wydziale Lekarskim i Nauk o Zdrowiu, instruktorka Pilates Core TM Stability, instruktorka skoków na trampolinie oraz entuzjastka różnych form ruchu i treningu.

Przez wiele lat trenowała akrobatykę sportową – skoki na trampolinie. Była członkiem Kadry Narodowej Seniorów. Wielokrotna złota medalistka Mistrzostw Polski Seniorów i Juniorów w skokach indywidualnych, synchronicznych i drużynowych. Zdobyła wiele medali Mistrzostw Polski, Pucharów Ogólnopolskich Turniejów. Reprezentowała kraj na arenie międzynarodowej.

Obecnie pracuje jako trenerka i nauczycielka starając się przekazywać innym miłość do szeroko pojętej aktywności fizycznej oraz wiarę w swoje możliwości.

Od zawsze marzyła, żeby tańczyć, ale przez wieloletnie poświęcenie akrobatyce nie miała ku temu możliwości. Dopiero dołączenie do Physical ArtHouse  (wcześniej Pracownia Teatru Tańca) w Zielonej Górze, jako adeptka, otworzyło jej drzwi do pięknego świata wyrażania siebie, emocji i uczuć poprzez ruch-taniec. Zajęcia pomogły jej uwolnić się od utartych schematów ruchowych i otworzyć się na nową drogę do improwizacji i zabawy ruchem. Uczestniczyła w zajęciach prowadzonych przez takich pedagogów jak Paweł Matyasik, Natalia Iwaniec, Marion Sparber i Alan Fuentes-Guerra (Niemcy)

Dzięki sztuce tanecznej jej świat zawirował i znalazło się w nim miejsce na łączenie znanego z nieznanym, poszukiwanie nowych rozwiązań, nie tylko w tańcu, ale również w pracy zawodowej.