Natalia Hass

Natalia Hass – inżynier konstruktor budowlany. Specjalistka w projektowaniu obiektów kubaturowych.

Związana ze środowiskiem tanecznym od 2002 r. Rozwijała swój warsztat pod okiem Marzeny Kobryń. W tym czasie wraz z zespołem zdobyła wiele nagród w ogólnopolskich festiwalach dziecięcych i młodzieżowych m.in. Brązowa Jodła w XXXI Ogólnopolskim Festiwalu Kultury w Kielcach, tytuł laureata XII Ogólnopolskiego Festiwalu Zespołów Tanecznych Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Gorzowie, Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Tańca Taneczne Miraże w Brodnicy.

Obecnie tancerka zielonogórskiego Physical ArtHouse (wcześniej Pracownia Teatru Tańca) od 2010 r. Tu odkryła świat improwizacji pod kierunkiem artystycznym Marka Zadłużnego. Pracuje nad eksplorowaniem ciała, rozwijaniem wyobraźni i przełamywaniem ruchowych schematów. W spektaklach spełnia się w poszukiwaniu groteski i przekornego ujęcia poważnych tematów zadanych przez reżysera.

Zawdzięcza Pracowni możliwość pracy z takimi postaciami jak: Kalina Grupa – niezwykle ekspresyjna autorka „ruchu kalinowego”, Gabriel Zaborniak i Radosław Bajon – młodzi choreografowie z nowoczesną wizją. W ubiegłych latach również z Justyną Śmietańską m.in. przy realizacji projektu „Gdyby Rzeźnie”, który znacząco wpłynął na jej rozwój artystyczny.

Ciekawe umiejętności i uprawnienia: szpagat, spawanie blach metodami MMA i MAG, patent żeglarza jachtowego.