Maja Kordek

Maja Kordek – dyplomowana psycholog, absolwentka Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS we Wrocławiu, na którym w 2017 roku uzyskała tytuł magistra psychologii o specjalności klinicznej. Swoje wykształcenie wykorzystuje w pracy z dziećmi w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej w Zielonej Górze.

W najbliższym czasie planuje kształcić się w zawodzie psychotraumatologa. Realizatorka projektu badawczego „Funkcjonowanie seksualne osób wykluczonych społecznie”. W przyszłości chciałaby zostać psychoterapeutką poznawczo-behawioralną. Entuzjastka różnych dziedzin sportu i sztuki w szczególności tańca, akrobatyki i fotografii.

Od dziecka związana z różnymi formami tańca oraz akrobatyką sportową. Wielokrotna laureatka ogólnopolskich festiwali tanecznych oraz zawodów sportowych. Swoje taneczne umiejętności rozwijała pod czujnym okiem Andrzeja Gliwy i Piotra Łubińskiego. Przez kolejne lata tancerka w grupie „The Toys” Pauliny Glapińskiej. Swoje doświadczenie zdobywała poprzez regularne uczestnictwo w warsztatach i obozach tanecznych z m.in. Magdaleną Pawelec, Małgorzatą Mielech, Małgorzatą Konert, Kazimierzem Kopaczyńskim. W późniejszym etapie związana z różnymi formami sportu tj. lekkoatletyką, poledance, boksem, fitnessem. Taniec i ruch od zawsze były dla niej znaczącym środkiem przekazu myśli i emocji.

Po wielu latach poszukiwań niezwykłym momentem w jej postrzeganiu sztuki było dołączenie do Pracowni Teatru Tańca, jako adeptka, w której rozwija się od 2018 roku pod czujnym okiem Marka Zadłużnego. Szczególnie zainteresowana tańcem współczesnym oraz autorskim językiem ruchu Gaga – stworzonym przez Ohada Naharina.