Magdalena Dobek

Magdalena Dobek – uczennica I liceum Ogólnokształcącego im. Edwarda Dembowskiego w Zielonej Górze. Swoją przygodę ze sztuką rozpoczęła w wieku pięciu lat, kiedy zaczęła uczęszczać na zajęcia z baletu do Ogniska Społecznego w Zielonej Górze.

Przełomową decyzją okazało się przystąpienie do Teatru Tańca Współczesnego TAGIM prowadzonego przez Małgorzatę Konert (obecnie Chreptak). Tu odnalazła własną drogę w świecie tańca, a także rozszerzyła jego postrzeganie poza ruch, ukazując w nim możliwość przekazania własnej historii, uczuć oraz poglądów.

Razem z zespołem TAGIM brała udział w wielu festiwalach tanecznych, ogólnopolskich i zagranicznych (min. Czechy, Niemcy), a także uczestniczyła w międzynarodowych warsztatach tanecznych oraz w Intertwined Europaisches Theaterfestival w Cottbus.

W 2019 roku zdobyła wyróżnienie w Lubuskiej Gali Tanecznej za układ solowy we własnej choreografii. Przełomową decyzją okazało się przystąpienie do Pracowni Teatru Tańca jako adeptka, w której poznała taniec z zupełnie nowej perspektywy. Pod okiem Marka Zadłużnego i z pomocą Radosława Bajona zaprezentowała się ponownie z układem solowym na Lubuskiej Gali Tanecznej zdobywając tytuł laureata.