Kinga Górska

Kinga Górska – pedagog, animator kultury, choreograf, instruktor Pilates i trener personalny Pilates CORE™ oraz tancerka Pracowni Teatru Tańca z Zielonej Góry. Pasjonatka różnych dziedzin sztuki: tańca, teatru oraz ceramiki. Od lat związana z Pracownią Ceramiki Małgorzaty Bukowicz w MCKiE Dom Harcerza.

Ukończyła kurs Terapii Tańcem i Ruchem w Polskim Instytucie Psychoterapii Tańcem i Ruchem w Warszawie. Wykładała przedmiot Ruch w teatrze na Wydziale Pedagogiki, Psychologii i Socjologii w Zakładzie Animacji Kultury i Andragogiki Uniwersytetu Zielonogórskiego.

W swojej pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi koncentruje się na pogłębianiu świadomości własnego ciała odkrywając jego możliwości i ograniczenia. Wspólnie z grupą poszukuje indywidualnego języka ruchu wykorzystując technikę tańca współczesnego, improwizację, elementy tańca klasycznego, pracę z obrazami mentalnymi oraz ekspresję ciała.

Asystentka reżysera, projektantka kostiumów oraz choreograf w wielu spektaklach Lubuskiego Teatru (Księżniczka na opak wywrócona, Bestia, Fernando Krapp napisał do mnie ten list. Studium o Prawdzie). Pomysłodawczyni i współtwórczyni projektu Laboratorium Twórcze Lubuskiego Teatru, które jest przestrzenią edukacyjno-artystyczną dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów.