International Dance Day 2020

International Dance Day 2020

#InternationalDanceDay2020
#MiędzynarodowyDzieńTańca2020

 

29 kwietnia świętujemy Międzynarodowy Dzień Tańca

 

Z tej okazji dzielimy się z Wami efektem akcji Poczuj groove z Pracownią Teatru Tańca, w której mogli wziąć udział wszyscy chcący podzielić się swoją pasą do ruchu i tańca!

Bardzo dziękujemy osobom, które przesłały do nas nagrania ze swoich domów i ogrodów.
Jesteście absolutnie CUDOWNI

 

Nadesłane materiały świetnie zmontował Radek Bajon

 

Dzielcie się nimi ze światem 🤩

 

Orędzie 2020 na Międzynarodowy Dzień Tańca

 

"Podczas jednego z moich ostatnich wywiadów musiałem zastanowić się głęboko nad tym, co oznacza dla mnie taniec. Odpowiadając, zagłębiłem się w moją własną drogę i zdałem sobie sprawę, że chodzi mi przede wszystkim o cel, i że każdy dzień stawia przed nami nowe zadania, z którymi musimy się zmierzyć, a ja właśnie poprzez taniec próbuję nadać światu swój sens.

 

Przeżywamy niewyobrażalne tragedie w obecnym czasie, który najtrafniej określiłbym jako erę post-ludzką. Bardziej niż kiedykolwiek celem naszego tańca powinno być więc przypominanie, że ludzkość wciąż istnieje. Cel i empatia powinny przezwyciężyć lata niezaprzeczalnego wirtualnego krajobrazu rozpadu, który wywołał katharsis powszechnej żałoby pokonującej smutek. Trudna rzeczywistość wciąż przenika życie w obliczu śmierci, odrzucenia i biedy. Nasz taniec musi bardziej niż kiedykolwiek dawać silny sygnał światowym przywódcom i tym, którym powierzono zadanie ochrony i poprawy naszych warunków bytu, że jesteśmy armią gniewnych myślicieli i naszym celem jest dążenie krok po kroku do przemiany świata. Taniec to wolność i poprzez naszą wolność musimy oswobodzić innych z uwięzienia, z którym mierzą się w różnych zakątkach świata. Taniec nie jest polityczny, ale staje się taki, ponieważ w swojej istocie niesie kontakty międzyludzkie i tym samym odpowiada na różne sytuacje, próbując przywrócić ludzką godność.

 

Ponieważ tańczymy za pomocą naszych ciał, poruszając się w przestrzeni i splatając ze sobą wzajemnie, stajemy się siłą ruchu falujących serc, które dotykają dusz i dają tak rozpaczliwie potrzebne ukojenie. I cel przybiera postać pojedynczej hydry, niepokonanego i niepodzielnego tańca. A wszystko, czego nam trzeba to tańczyć jeszcze więcej!!!".

 

Gregory Vuyani Maqoma RPA