Gabriel Zaborniak

Gabriel Zaborniak – student ostatniego roku inżynierii danych na Wydziale Matematyki, Informatyki i Ekonometrii na Uniwersytecie Zielonogórskim. Entuzjasta różnych dziedzin sztuki w szczególności tańca i teatru. Od dziecka związany z formami teatralnymi, wielokrotny laureat ogólnopolskich festiwali teatrów dziecięcych.

Swoje teatralne umiejętności rozwijał pod czujnym okiem Ewy Robak, a następnie Ireny Kociszewskiej, która zaszczepiła w nim miłość do tego obszaru kreacji. W późniejszym etapie rozwijał umiejętności twórcze, które wykorzystywał we współpracy z młodzieżą, reżyserując doceniane w środowisku spektakle. Od dziecka związany także ze światem tańca, najpierw z rock’n’rollem akrobatycznym, a później formami street jako uczestnik grup formacyjnych.

Przełomowym momentem w jego postrzeganiu sztuki było dołączenie do Physical ArtHouse (wcześniej Pracownia Teatru Tańca), w którym rozwija się i współtworzy od 2015 roku. To taniec stał się jego głównym środkiem przekazu myśli i emocji. Szczególnie zainteresowany autorskim językiem ruchu Gaga – Ohada Naharina. Uczestnik ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali oraz warsztatów tanecznych. Swoje doświadczenie zdobywał poprzez regularne uczestnictwo w zajęciach oraz warsztatach z takimi osobami jak Małgorzata Mielech, Paweł Matyasik, Iwona Olszowska, Be van Vark (Niemcy) oraz Julia Ehrstrand (USA/Szwecja). Współorganizator Move Festival odbywającego się w Zielonej Górze. Gość na International Exposure 2019, 2020 oraz 2021 w Tel Avivie (Izrael).

Znaczący wpływ na jego ukształtowanie artystyczne wywarła współpraca z Markiem Zadłużnym.