Zgłoszenia 2020

Sfera Ruchu 2020

karta zgłoszeniowa

Festiwal Sfera Ruchu to sieć festiwali zogniskowanych wokół tanecznych sztuk performatywnych realizowana w trzech ośrodkach: Słupsku, Toruniu i w Zielonej Górze.

Celem inicjatywy jest prezentacja spektakli oraz integracja środowiska związanego z obszarem szeroko pojmowanego polskiego teatru tańca oraz tańca współczesnego. Pomysłodawcami i dyrektorami festiwali są: Joanna Miś-Fudali, Gabriela Keller-Janus oraz Marek Zadłużny.

Obecnie wydarzenie ma charakter kuratorski i skierowane jest do środowiska zajmującego się tańcem zarówno zawodowo, jak i niezawodowo, lecz profesjonalnie. Ideą jest wykreowanie przestrzeni dla zespołów oraz twórców, którzy oddają siebie dla tańca i tworzą często wykonując na co dzień inną profesję

Inicjatywa zielonogórska ma swój początek w Festiwalu SPACE, który od 2010 był realizowany przez Marka Zadłużnego w kooperacji z Anną Piotrowską.

Hasło przewodnie najbliższej edycji, która planowana jest na październik 2020 to “The Big Bang”. Festiwal będzie jednocześnie okazją do świętowania jubileuszu 10-lecia powstania Pracowni Teatru Tańca.

W związku z ograniczeniami wynikającymi z obostrzeń sanitarnych związanych z epidemią SARS-CoV-2 informujemy, że tegoroczna edycja jest dedykowana mniejszym obsadowo i kameralnym prezentacjom. Impreza będzie realizowana w szczególnym miejscu na kulturalnej mapie Zielonej Góry "Tkalni" usytuowanej w "Zaułku Artystów". Scena o wymiarach ok. 8x8m będzie miała charakter studyjny, a oświetlenie teatralne będzie podstawowe.

Serdecznie zapraszamy do przesyłania zgłoszeń i do zobaczenia w terminie 16-18 października 2020 w Zielonej Górze 🙂

Uprzejmie prosimy o udzielenie odpowiedzi we wszystkich polach formularza.

(np. asystent choreografa/reżysera, autor wizualizacji, kostiumów, oprawa plastyczna, autorska muzyka itp.)
(YT, Vimeo, itp.)
(Imię i nazwisko)
(Numer telefonu)
(e-mail)