Gaga z Gosią Mielech w Zielonej Górze

Gaga z Gosią Mielech w Zielonej Górze

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe warsztaty Gaga z niesamowitą Gosią Mielech !!!

5-7 lipca w Zielonej Górze

Podczas weekendu proponujemy pogłębione warsztaty z zakresu: Gaga.people, Gaga.dancers oraz repertuaru DanceLab i GopiYoga.

 

Gaga jest językiem ruchowym opracowanym przez Ohada Naharina i stosowanym w codziennym treningu i praktyce tanecznej Batsheva Dance Company. Język Gaga jest nieustannie rozwijany i pogłębiany, opiera się na przekonaniu, że ruch ma leczącą, dynamiczną i nieustannie zmieniającą się moc.
Gaga jest nowym sposobem zdobywania wiedzy i samoświadomości przez ciało. Oferuje sposób odkrywania i wzmacniania ciała oraz zwiększania elastyczności, pewności siebie i zakresów ruchu, jednocześnie uwalniając zmysły i wyobraźnię. Gaga podnosi świadomość własnych fizycznych słabości, przebudza odrętwiałe obszary ciała, obnaża fizyczne zafiksowania i oferuje sposoby ich eliminacji.
Praca ta wzmacnia instynktowny ruch i łączy ruch świadomy z nieświadomym. Pozwala na doświadczanie swobody i przyjemności w prosty sposób, w przyjemnej przestrzeni, w wygodnym ubraniu, przy muzyce, każdy w indywidualnym ruchu z innymi.

 

Oferujemy dwie ścieżki uczestnictwa:

 

Gaga /people
Gaga/people są otwarte dla osób powyżej 16. roku życia, niezależnie od doświadczenia tanecznego czy ruchowego. Zajęcia GaGa/people trwają godzinę i są prowadzone przez tancerzy, którzy pracowali z Ohadem Naharinem.
Nauczyciele prowadzą uczestników poprzez serię wskazówek do ruchu, które są zaprojektowane jako ciągły proces. Zamiast powtarzać czyjś ruch, uczestnik aktywnie eksploruje zadania, odkrywając własne interpretacje informacji i wykonania ruchu.
Zajęcia Gaga/people oferują twórczą strukturę, która pozwala nawiązać kontakt z własnym ciałem i wyobraźnią, wzmocnić świadomość ciała, poprawić elastyczność i pewność siebie, a także doświadczać przyjemności ruchu w przyjaznej, inkluzywnej atmosferze.
Wskazane jest ćwiczenie w wygodnym stroju sportowym, bycie przygotowanym do tańczenia boso lub w skarpetkach. Warto też wziąć butelkę wody i ręcznik, by skorzystać z nich po zajęciach.
W ramach tej ścieżki będzie także można skorzystać z autorskich zajęć GopiYoga, które są fuzją vinyasa jogi oraz pilates. Do praktyki tej wplatane są elementy baletu, Gaga, propriocepcji, tańca współczesnego, body conditioning oraz innych form ruchowych. Dodatkowo na zakończenie odbędzie się warsztat pogłębiający praktykę z wybranego zagadnienia języka Gaga.

 

Gaga/dancers
Gaga/ dancers to codzienny trening tancerzy Batsheva Dance Company, zajęcia te są także prowadzone dla tancerzy na całym świecie. Zajęcia Gaga/ dancers są otwarte dla profesjonalnych tancerzy oraz zaawansowanych studentów tańca powyżej 16 roku życia.
Zajęcia Gaga/dancers trwają godzinę i piętnaście minut, prowadzone są przez tancerzy, którzy pracowali z Ohadem Naharinem.
Gaga/dancers zbudowane są na tej samej strukturze, jak zajęcia Gaga/people, jednak różnią się specyficzną terminologią i zadaniami, które są częścią wiedzy i umiejętności potrzebnych dla tancerzy.
Nakładanie na siebie warstw ruchów znajomych dla tancerzy wraz z zadaniami Gaga, mają na celu sprowokować świeże wyzwania, podczas trwania zajęć nauczyciel zachęca tancerzy do odwiedzenia nieznanych miejsc w ciele, jak również nowych sposobów poruszania się.
Gaga/dancers pogłębia fizyczne możliwości tancerzy, poszerza paletę dostępnych im opcji poruszania się, poprawia zdolność modulowania energii i angażuje ich ‘explosive power’ oraz wzbogaca jakości ruchowe tancerzy o szeroka gamę tekstur.

 

Dodatkowo, w ramach ścieżki Gaga/ dancers Gosia Mielech poprowadzi także zajęcia z repertuaru DanceLab, jej autorskiego projektu artystycznego.

 

Harmonogram warsztatów:

piątek 05.07
godz. 19.00 Gaga.people (ścieżki: Gaga/people oraz Gaga/dancers)

 

sobota 06.07
godz. 10.00-11.00 Gaga.people (ścieżki: Gaga/people oraz Gaga/dancers)
godz. 11.15-12.15 GopiYoga (ścieżki: Gaga/people oraz Gaga/dancers)
godz. 12.30-14.00 Repertuar DanceLab (ścieżka Gaga/dancers)
godz. 14.15-15.30 Gaga.dancers (ścieżka Gaga/dancers)
godz. 20.00 wspólna zabawa w klubie festiwalowym

 

niedziela 07.07
godz. 10.00-12.00 Gaga.people + praktyka pogłębiająca zrozumienie wybranego zagadnienia z języka Gaga (ściezki: Gaga/people oraz Gaga/dancers)
godz. 12.15 zakończenie warsztatów

 

Cena i pakiety:
180 zł dla ścieżki Gaga/people
280 zł dla ścieżki Gaga/dancers

 

Dla niezdecydowanych istnieje opcja wykupienia pojedynczego wejścia w cenie 50 zł
Bilety do kupienia on-line przez platformę: gosiamielech.bilety24

 

Uprzejmie informujemy, że liczba miejsc jest ograniczona.
Decyduje kolejność zgłoszeń – kupna biletów !!!
Miejsce: hala sportowa UZ, ul. Prosta 39, Zielona Góra

 

W razie wszelkich pytań śmiało piszcie lub dzwońcie, z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania !!!

 

Czekamy na Was w Zielonej Górze 🙂

 

Pracownia Teatru Tańca | Ośrodek Praktyk Choreograficznych
tel. 792 377 337