Gaga z Gosią Mielech w Zielonej Górze

Gaga z Gosią Mielech w Zielonej Górze

Serdecznie zapraszamy na warsztaty Gaga z niesamowitą Gosią Mielech !!!
6-8 lipca w Zielonej Górze
Po raz pierwszy w Polsce.
W nowej przestrzeni Ośrodka Praktyk Choreograficznych oraz Pracowni Teatru Tańca.

 

Gaga jest językiem ruchowym opracowanym przez Ohada Naharina i stosowanym w codziennym treningu i praktyce tanecznej Batsheva Dance Company. Język Gaga jest nieustannie rozwijany i pogłębiany, opiera się na przekonaniu, że ruch ma leczącą, dynamiczną i nieustannie zmieniającą się moc.
Gaga jest nowym sposobem zdobywania wiedzy i samoświadomości przez ciało. Oferuje sposób odkrywania i wzmacniania ciała oraz zwiększania elastyczności, pewności siebie i zakresów ruchu, jednocześnie uwalniając zmysły i wyobraźnię. Gaga podnosi świadomość własnych fizycznych słabości, przebudza odrętwiałe obszary ciała, obnaża fizyczne zafiksowania i oferuje sposoby ich eliminacji.
Praca ta wzmacnia instynktowny ruch i łączy ruch świadomy z nieświadomym. Pozwala na doświadczanie swobody i przyjemności w prosty sposób, w przyjemnej przestrzeni, w wygodnym ubraniu, przy muzyce, każdy w indywidualnym ruchu z innymi.

 

Oferujemy dwie ścieżki uczestnictwa:

Gaga /people
Gaga/people są otwarte dla osób powyżej 16. roku życia, niezależnie od doświadczenia tanecznego czy ruchowego. Zajęcia GaGa/people trwają godzinę i są prowadzone przez tancerzy, którzy pracowali z Ohadem Naharinem.
Nauczyciele prowadzą uczestników poprzez serię wskazówek do ruchu, które są zaprojektowane jako ciągły proces. Zamiast powtarzać czyjś ruch, uczestnik aktywnie eksploruje zadania, odkrywając własne interpretacje informacji i wykonania ruchu.
Zajęcia Gaga/people oferują twórczą strukturę, która pozwala nawiązać kontakt z własnym ciałem i wyobraźnią, wzmocnić świadomość ciała, poprawić elastyczność i pewność siebie, a także doświadczać przyjemności ruchu w przyjaznej, inkluzywnej atmosferze.
Wskazane jest ćwiczenie w wygodnym stroju sportowym, bycie przygotowanym do tańczenia boso lub w skarpetkach. Warto też wziąć butelkę wody i ręcznik, by skorzystać z nich po zajęciach.

 

Gaga/dancers
Gaga/ dancers to codzienny trening tancerzy Batsheva Dance Company, zajęcia te są także prowadzone dla tancerzy na całym świecie. Zajęcia Gaga/ dancers są otwarte dla profesjonalnych tancerzy oraz zaawansowanych studentów tańca powyżej 16 roku życia.
Zajęcia Gaga/dancers trwają godzinę i piętnaście minut, prowadzone są przez tancerzy, którzy pracowali z Ohadem Naharinem.
Gaga/dancers zbudowane są na tej samej strukturze, jak zajęcia Gaga/people, jednak różnią się specyficzną terminologią i zadaniami, które są częścią wiedzy i umiejętności potrzebnych dla tancerzy.
Nakładanie na siebie warstw ruchów znajomych dla tancerzy wraz z zadaniami Gaga, mają na celu sprowokować świeże wyzwania, podczas trwania zajęć nauczyciel zachęca tancerzy do odwiedzenia nieznanych miejsc w ciele, jak również nowych sposobów poruszania się.
Gaga/dancers pogłębia fizyczne możliwości tancerzy, poszerza paletę dostępnych im opcji poruszania się, poprawia zdolność modulowania energii i angażuje ich ‘explosive power’ oraz wzbogaca jakości ruchowe tancerzy o szeroka gamę tekstur.

 

Dodatkowo, w ramach ścieżki Gaga/ dancers Gosia Mielech poprowadzi także zajęcia z repertuaru DanceLab, jej autorskiego projektu artystycznego.

 

Harmonogram warsztatów:

 

piątek 06.07
godz. 18.00 zajęcia Gaga/people (ścieżki: Gaga/people oraz Gaga/dancers)

 

sobota 07.07
godz. 11.00 zajęcia Gaga/people (ścieżki: Gaga/people oraz Gaga/dancers)
godz.12.30-14.00 repertuar DanceLab (ścieżka Gaga/dancers)
godz. 15.30-16.45 zajęcia Gaga/dancers (ścieżka Gaga/dancers)
20.00 wspólna zabawa w klubie festiwalowym

 

niedziela 08.07
godz. 11.00 zajęcia Gaga/people (ściezki: Gaga/people oraz Gaga/dancers)
godz. 12.15 zakończenie warsztatów

 

W związku z tym, że są to pierwsze otwarte warsztaty Gaga prowadzone przez Gosię w Zielonej Górze obowiązuje promocyjna cena 🙂
120 zł dla ścieżki Gaga/people oraz 190 zł dla ścieżki Gaga/dancers
Dla niezdecydowanych istnieje opcja wykupienia pojedynczego wejścia w cenie 50 zł
Bilety do kupienia on-line przez platformę: gosiamielech.bilety24
(link jest już aktywny!!!)

 

Uprzejmie informujemy, że liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń – kupna biletów !!!
Miejsce: hala sportowa UZ, ul. Prosta 39, Zielona Góra

 

W razie wszelkich pytań śmiało piszcie lub dzwońcie z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania !!!

 

Czekamy na Was w Zielonej Górze 🙂

 

Pracownia Teatru Tańca | Ośrodek Praktyk Choreograficznych
tel. 792 377 337